Perkthimi i switching.social

Gjate shfletimit kam pare https://switching.social/ e cila eshte nje faqe qe ka rekomandime per aplikacione dhe platforma per ato qe duan te kalojne nga proprietary ne floss.

Faqja eshte nje mjet shume i mire dhe i thjesht per te gjithe personat qe sapo kane filluar te perfshihen ne kulturen e programeve me kod burim te hapur

Pershembull per te gjithe ato qe perdorin youtube por nuk ndihen rehat me faktin qe youtube mbledh shume te dhena personale (Sidomos kur perdor aplikacionin e tyre), tek kjo faqe mund te gjesh alternativa si PeerTube.

Doja te pyesja nese ka njeri qe do te me bashkohet ne perkthimin e faqes. Po shikoja tek faqja e Aktiviteteve dhe shoh qe data 15 korrik eshte e lire. Sugjeroj te bejme nje aktivitet per perkthimin.

Si mendoni?

4 Likes

Une jam dakort dhe mund te vij :+1: nje orar mbasdite do ishte mire

3 Likes

Faleminderit per organizimin @kominoshja. Do jem dhe une. Propozoj oren 17.30.

R.S

Tani kemi dhe faqe në wiki: https://wiki.openlabs.cc/faqja/Switching.social_-_platformat_që_respektojnë_privatësinë_tonë

Shihemi në hackerspace.

R.S

1 Like

Gjatë aktivitetit të ditës së djeshme punuam për përkthimet në këtë pad: https://pad.openlabs.cc/p/switching.social_shqip (vendosur dhe ne wiki https://wiki.openlabs.cc/faqja/Switching.social_-_platformat_që_respektojnë_privatësinë_tonë) ku mund të punojë cdokush dhe pa qenë prezent në hackerspace.
Shumë faleminderit @kominoshja @aulona1, @silva.arapi, @eraldguri, @angjelina.dervishaj

R.S

4 Likes

Pershendetje,

Une kam vijuar perkthimin e disa alternativave te tjera, te reflektuara ne pad. :slight_smile:

Angjelina

2 Likes

Dhe unë Angjelina vazhdova, megjithëse kami akoma punë për të bërë.

R.S