Internet ne Open Labs

Pershendetje,
Kam folur me disa ISP ne Tirane me te cilat kam kontakte dhe midis tyre ishte dhe Digicom te cilet shprehen nje fare interesi direkt (me ane shoqerore nga une) dhe do donin qe bashke me mua te takonin dhe dike nga Openlabs per te vazhduar me tutje. Me ke duhet te flas per kete gje? Sepse duhet qe tu kthej dhe atyre nje pergjigje :slight_smile:

1 Like

I thashë edhe unë dikujt në Digicom por s’më ktheu përgjigje. Duket që ti ke më shumë kredenciale, ose njeh direkt shefin e madh :wink: E rëndësishme është që të bëhet diçka për të zgjidhur problemin.

Epo sepse kam bere shume pune te ndryshme me ata une dhe njoh disa veta atje

Faleminderit Silvi. Mund te kalosh komunikimin nga mua te lutem pasi nuk shoh te jete ofruar dikush tjeter ne kete pike. Me thuaj cfare tjeter ka nevoje pasi te gjitha gjerat tona jane dokumentuar online, pra kane akses ne eventet e kaluara. Nese duhet te bejme nje takim, mund ta bejme gjate diteve ne vijim.

Atehere ideja eshte qe duan qe te prezgjedhim disa video (po mendoja nga OSCAL) dhe foto qe ata te kene nje ide te pergjitheshme te evente qe ne organizojme ne Openlabs dhe pastaj te leme nje takim me nje prej drejtorave te departamenteve atje. Do ishte teper i mirepritur mendimi jot ne pjesen e sugjerimit te content qe tu prezantojme atyre :slight_smile:

Sure.

oscal.openlabs.cc ka video nga edicioni 2016

Kemi foto nga OSCAL 2017:
https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:OSCAL_2017

CryptoParty Tirana 2017:
https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:CryptoParty_Tirana_2017

FOSScamp Syros 2017 ku shume nga Open Labs ishin prezent:
https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:FOSScamp_Syros

Kemi dhe materiale me te vjetra nese ka nevoje.

Supozoj cfare mund te bejme eshte qe ti bejme supporters ne OSCAL 2018 per ndihmen me internetin

P.S: Eshte Open Labs, jo Openlabs :slight_smile:

Ok po ua kaloj atyre keto url

sorry per typo se jam nga cel :wink:

Faleminderit të dyve për iniciativën. Do komentoja vetëm për dicka në lidhje me procesin: mendoj që do ishte mirë që fillimisht të koordinohemi këtu para se të kontaktojmë kompani për arsye koordinimi, si për shembull në rast se dikush nga ne i ka kontaktuar ISP tashmë do ishte pak e cuditshme ti kontaktojë dhe dikush tjetër. Në rastin kontret nuk ka ndodhur, por them në rast se…
Gjithsesi faleminderit për ndihmën. Jam i sigurt që vlerësohet nga të gjithë.

R.S

@rskikuli Normalja ajo eshte por mqs e kisha mundesine thashe tu thoja nje here atyre paraprakisht sepse nuk doja qe tju thoja juve pa patur nje drite jeshile me para nga ata per negociata

1 Like

E qartë.
ps: Eshtë Open Labs, jo Openlabs :slight_smile:

R.S

Sipas personave te mi te kontaktit prane Digicom me thane qe eshte ne shqyrtim si ide dhe gjate dites se hene do marrin dhe nje vendim dhe do me lajmerojne per pergjigjen perfundimtare dhe nqs jane te interesuar per te bashkepunuar do shkojme me personat e duhur nga Open Labs per te bere nje takim me ta.

Pershendetje,
Fola me Digicom sot dhe te henen qe vjen duab qe te takohen me dike nga Open Labs per te folur per detaje lidhur me kete ceshtje

3 Likes

Faleminderit Silvi.

The qe do marrin nje vendim perfundimtar. Pra eshte marre? Qe ta dime dmth.
Mund te takohem une me ta te henen tjeter.

2 Likes

Nqs bie dakord dhe ti (ose personi qe do takohet me ta) besoj cdo gje do te jete ok me ta sipas atyre qe me thane mua