Blockchain Hackathon - 24 Mars ne Protik

Pershendetje te gjitheve,

Me date 24 Mars do te organizojme Blockchain Hackathon me synimin per te ideuar zgjidhje per Shqiperine e shqiptaret bazuar mbi teknologjine Blockchain ;). Kesaj here shpresojme te kemi diskutime te avancuara, pra te mos shpenzojme shume kohe per informim c’eshte Blockchain por te kalojme direkt ne ideim.

Artiona, e cila ka qene dhe ne Janar ne nje meetup ne Open Labs, do te drejtoje Hackathonin duke perdorur metodologjine Design Thinking. Gjithashtu po punojme per te patur sa me teper pale te interesuara me synimin qe idete qe do te gjenerohen te gjejne mbeshtetje te metejshme.

Nese ju duket me interes pls plotesoni formen ne kete link https://airtable.com/shrnXwAcn155lgRYS

Me thoni per cdo pyetje, si dhe me mendimet dhe sugjerimet tuaja.

Thanks

4 Likes

Faleminderit që e ndave Klajd, po e ndaj dhe poshtë e lartë në kanale të tjera.

R.S

Faleminderit Klajdi! Do doja shume te isha pranishem por nuk do jem ne Tirane ate dite. Shpresoj te jene sa me shume nga Open Labs :slight_smile:

1 Like

Shume thanks @rskikuli dhe @elioqoshi. Edhe une shpresoj te kemi sa me shume nga Open Labs dhe Open Source community. Ndoshta mund te organizojme nje takim te vogel ne javet ne vazhdim tek Open Labs dhe te degjojme sugjerimet dhe interesin e komunitetit?

1 Like

Vendin e ke mjafton që:

  • të jetë tematikë që lidhet me cështjet që promovojmë;
  • të ketë minimalisht një person nga anëtarët me celësat;
  • të lihet vendi sic ishte në fillim;
  • vendimarrja të bëhet këtu në forum publik.

Pak rregulla por që na ndihmojnë të administrojmë situatën në mënyrë të drejtë dhe të decentralizuar :slight_smile:

Personalisht mendoj që do ishte me vlerë një takim i tillë dhe në kuadër të zhvillimeve të fundit të CityZen (http://cityzenapp.co/) që është app i parë në Tiranë (shpresoj ta kem gabim) ku po punohet prej disa ditëve intensivisht me blockchain.

R.S

1 Like

Oh super. Shume thanks per dispnueshmerine dhe per infon @rskikuli.

Shume interesante zhvillimi i Cityzenapp.

Atehere do te sugjeroja te benim nje takim ku te ndanim eskperiencen rreth perdorimit te Blockchain ne Cityzenapp dhe shkurtimitsht info rreth hackathon-it. Pjesen rreth hackathon mund ta mbuloje une. Mendon se dikush mund te jete i disponueshem te na tregoje dicka rreth perdorimit te blockchain ne Cityzenapp, ndoshta javen tjeter diten e enjte ose gjate fundjaves?

Thanks

Jam unë në dispozicion :slight_smile: E premtja tjetër 9.03 pasdite do ishte ideale ose e shtuna 10.03, ndërkohë qe e enjtja është ditë takimi për grupin organizativ OSCAL. Bëhet fjalë për tek Protik apo?

R.S

1 Like

Ah super :slight_smile: Mund ta organizojme dhe ne Protik. E premtja, 9 Mars do ishte shume mire dhe per mua. Si mendon per ne oren 6? Nese eshte ok, neser po pyes nese eshte e disponueshme salla ne Protik dhe bejme njoftimin. Shume thanks

1 Like

Ok për të gjitha :slight_smile:

R.S

1 Like

Hey Redon, e Premtja 9 Mars nuk ishte e mundur ne Protik. E ke te mundur per fillimin e javes pasardhese qe fillon me 12 Mars? Thx

@rskikuli data 13 ne oren 6 ne Protik? Eshte ok per ty? Thanks

Më se ok @Klajdi. Shihemi të martën 13.03. @ 18.00.
Të lutem të koordinohmei para se të proovohet/komunikohet. Faleminderit për mundësinë :slight_smile:

R.S

Ok super @rskikuli . Po patjeter, do te ndaj pershkrimin dhe bannerin e eventit perpara se ta publikojme.

Te dhenat per CiqyZen app me duken te mjaftueshme ketu http://cityzenapp.co/ Nese mendon se duhet te permendim dicka tjeter me thuaj :slight_smile: